Szungit -naturalny kamień oczyszczający wodę z toksyn

Organizm dorosłego człowieka składa się aż w 70% z wody. W mózgu woda zajmuje nawet 80% jego struktur i jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu zwojów. Krew składa się z 83% wody, mięśnie z 75%, natomiast kości aż w 22% zbudowane są z wody. Nic więc dziwnego, że dorosła osoba potrzebuje przyjmować codziennie ok. 2 litrów wody zarówno pobranej z pokarmów, jak i takiej dostarczanej bezpośrednio. Wodę można wybierać butelkową – źródlaną bądź mineralną, można również używać filtrów przeznaczonych do uzdatniania wody kranowej, które ją oczyszczają i dostosowują do bezpośredniego picia. Można wreszcie wybrać naturalny sposób jej oczyszczania, czyli szungit – naturalny filtr i aktywator wody, który ma postać kamienia.

 

szungit

Który szungit jest najlepszy, czyli szungit prosto z Rosji

Kamień ten naturalnie występuje tylko w jednym miejscu na kuli ziemskiej – w Karelii, republice autonomicznej, która wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej. Karelski szungit tam też jest wydobywany od wielu lat, ale jego pełne właściwości znane są dopiero od 1996 roku kiedy to Harold Kroto oraz zespół R.E. Smalley i R.F. Curl jr. z Uniwersytetu Rice w Huston otrzymali nagrodę nobla w dziedzinie chemii właśnie za odkrycie fularenów. Szungit oryginalny znajduje się w głębokich warstwach skorupy ziemskiej, gdzie występuje od 2 milionów lat. I taki właśnie rodzaj szungitu jest najlepszy. Znaleźć go można na rynku dokładnie czytając opakowania oraz zaopatrując się najlepiej w sklepach ze zdrową żywnością lub produktami ekologicznymi.

 

Szungit do oczyszczania wody – jak przygotować wodę szungitową

Szungit z Karelli to odmiana atopowa węgla. Ten minerał węglowy ma właściwości oczyszczające wodę pitną, dlatego nazywany jest szungitem oczyszczającym. Działa na zasadzie filtru do wody usuwając z niej aż 95% rożnych zanieczyszczeń. Głównie usuwa metale ciężkie i żelazo koloidalne, a także potrafi neutralizować produkty ropopochodne, fenole, dioksyny, związki chloro-organiczne, radionuklidy oraz nitraty i nitryty. Dodatkowo działa przeciwutleniająco. Szungit do filtrowania wody powoduje, iż zyskuje ona źródlany smak, przejrzystość oraz uaktywniają się w niej mikro- i makroelementy.

 

Co to są fulereny?

Szungit – naturalny filtr do wody, jako szungit węgiel, czyli węgiel bardzo wysokiej jakości złożony jest ze specyficznej natury węglowej. Są to związki zwane fullerenami, czyli cząsteczki węgla, które zawierają w sobie nawet do 1500 atomów węgla. Szungit rosyjski dzieli się na szlachetny i taki o niższej klasie. Ten pierwszy ma dużo więcej atomów węgla, jest błyszczący i zawiera bardzo dużo fulerenów. Drugi, chociaż też to szungit oryginalny, ma maksymalnie 50% węgla, mniej fulerenów i jest matowy z wyglądu. Jednak jeden i drugi działa na wodę oczyszczająco, różnica polega jedynie na szybkości zachodzenia tego procesu.

 

Jak oczyścić wodę szungitem?

Woda szungitowa tworzy się po zanurzeniu odpowiedniej ilości „rosyjskiego kamienia mocy” (tak nazywany jest także szungit) w adekwatnej ilości wody. Najprostsze proporcje to 100g szungitu na 1 litr wody. Aby czarny szungit skutecznie zadziałał potrzebne są 3 doby oraz ciemne miejsce. Woda taka nadaje się do picia, jednak tę z samego dna należy wylać. Szungity karelskie swoje właściwości oczyszczające wykazują przez ok. 2-3 miesiące. Po tym czasie istnieje konieczność ich oczyszczenia. W tym celu można wykorzystać naturę i jej niesamowite właściwości. „Zużyty kamień” należy włożyć do destylowanej wody na ok. 10 minut, a następnie potrząsnąć nim i ułożyć na białej kartce papieru do światła słonecznego. Powinien leżeć tak kilka godzin, a będzie znów gotowy do użytku nie tylko spożywczego, ale także kosmetycznego. Tak naturalna metoda oczyszczania wody jest najbardziej skuteczna, jeśli nasz kamień będziemy wymieniać raz na pół roku, gdyż w trakcie filtrowania z czasem fulerenów jest coraz mniej. Ważne jest także, aby szungitówkę przygotowywać zawsze w szklanym naczyniu, a także przelewać ją tylko do szkła.

 

Inne zastosowania naturalnego szungitu

Poprzez swoje uporządkowanie atomów węgla prawdziwy szungit ma właściwości neutralizujące wpływ pola elektromagnetycznego, dlatego w Rosji jest stosowany jako odpromiennik. To właśnie nieco inne zastosowanie naturalnego szungitu karelskiego. Jako że jego kluczową właściwością jest wiązanie toksyn, dlatego w formie sproszkowanej bywa stosowany w zatruciach pokarmowych. Czarny kamień z Karelli wykorzystywany jest także jako filtr węglowy w maskach przeciwgazowych, które służą do ratowania życia. Znany jest także jako środek na łagodzenie kaca oraz szungit odmładzający, który można stosować nie tylko do picia, ale także do kąpieli. Zwiększa on elastyczność skóry, łagodzi jej obrzęki oraz pomaga w redukcji drobnych zmarszczek czy przy łuszczeniu się skóry. Mycie wrażliwej skóry szungicianką sprawia, iż nie ma ona kontaktu z substancjami, które mogą wywoływać jej podrażnienia. Osoby cierpiące na trądzik młodzieńczy przy regularnym stosowaniu mogą również liczyć na złagodzenie objawów i gładszą skórę, gdyż fulereny przyspieszają regenerację tkanek skóry.

 

Płukanka szungitowa do włosów

Szungit – kamień poprzez właściwości jakie nadaje wodzie, świetnie sprawdza się również jako szungitowa płukanka do włosów. Oprócz tego, że nadaje ona włosom więcej blasku, jedwabistości i gładkości, działa także wzmacniająco. Dzięki regularnemu stosowaniu cebulki włosów się wzmacniają, włosy przestają wypadać, co zapobiega ich osłabieniu, a nawet łysieniu. Dlatego takie płukanki mogą być stosowane nie tylko przez kobiety, ale również przez panów. Naturalny szungit jest więc nie tylko węglem o właściwościach prozdrowotnych, ale także świetnie sprawdzającym się w kosmetyce. Na rynku dostępne są ciekawe kosmetyki w których składzie jest szungit a także maści i kremy na stawy z szungitem w składzie.

Oryginalny kamień szungitowy a także inne produkty zawierające szungit można kupić na przykład : TUTAJ

Szungit -naturalny kamień oczyszczający wodę z toksyn
3.6 (72%) 30 votes

Author: Agnieszka W.

Udostępnij post na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *