Srebro koloidalne do picia i nie tylko.

 

Od kilku sezonów na rynku zrobiło się głośno przez srebro koloidalne, którego właściwości są naprawdę imponujące. Dzisiaj postaram się Wam wyjaśnić na czym polega jego działanie zastosowanie i możliwości wykorzystania.

Warto na początku wspomnieć o ujęciu historycznym, mianowicie w Anglii do dziś w społeczeństwie funkcjonuje określenie „urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach”, co oznacza przypisywanie komuś statusu osoby zamożnej. Skąd taki zwyczaj? Otóż w czasach epidemii podawano dzieciom do ssania srebrne łyżeczki, chroniąc je w ten sposób przed chorobami, niemniej mogły sobie pozwolić na to wyłącznie elity.

 

srebro-koloidalne

 

Srebro koloidalne (Argentum colloidale, Argentol, Colloidial Silver, Kolargol, Collargolum, Corgolum) jest najczystszą formą srebra, uznawaną za środek mający szerokie zastosowanie w medycynie. To preparat, w którym  mikroskopijne cząsteczki srebra połączone są z dejonizowaną, demineralizowaną wodą.

Aby móc zrozumieć, skąd takie działanie, trzeba poznać mechanizm działania na patogeny. Otóż srebro, a raczej jego cząsteczki, nie atakują mikroorganizmów bezpośrednio. Mechanizm działania srebra polega na dezaktywacji enzymu używanego przez jednokomórkowe bakterie, wirusy i grzyby w metabolizmie tlenowym. Upraszczając, na powierzchni komórki mikroorganizmu adsorbowany jest tlen, który z kolei reaguje z grupami tiolowymi (-SH) usuwając z nich wodór, a jednocześnie wolna siarka ulega wiązaniu do S-S. W wyniku tego zamknięciu ulegają kanały przenoszące elektrony. Komórki mikroorganizmu są pozbawione możliwości oddychania i zazwyczaj obumierają nim zdołają wypracować odporność na cząsteczki srebra, jak zazwyczaj dzieje się w przypadku szeregu antybiotyków. Tak opisują to naukowcy (Rai M., Yadav A., Gade A.,: Silver nanoparticles as a new generation of antimicrobials, Biotechnology Advances 27 (2009), s. 76-83).

Dzięki poznaniu tych mechanizmów działania, srebro znajduje OGROMNE zastosowanie w nanotechnologiach w tworzeniu skutecznych powłok antypatogenowych. Powiem Wam, że przyglądając się temu, co mam w domu, to: moja lodówka posiada powłokę nanosrebra, bielizna termoaktywna męża też jest z jonami srebra, rury do rekuperacji (wentylacji wymiennej) w domu posiadają wewnętrzną powłokę nanosrebra, aby nie rozwijały się w nich grzyby i pleśnie. Kremy do twarzy z jonami srebra też mam. 🙂 Jak widać, coś w tym jest.

 

srebro-koloidalne-2-jpg-1479006277

 

A teraz, dlaczego nigdzie formalnie nie kupicie srebra koloidalnego do użytku wewnętrznego?

Otóż aktualne (od roku 2010) przepisy sanitarne w Polsce pozwalają na rejestrację wszelkiego rodzaju roztworów zarówno jonowych, jak i niejonowych srebra jako produkty do użytku zewnętrznego – kosmetycznego. Także próżno szukać w sklepach srebra, które będzie miało podane ile i jak należy je spożywać.

 

srebro-koloidalne-300ml-pro-aktiv

Oczywiście nie przeszkadza to jego zwolennikom w używaniu srebra koloidalnego w sposób inny, niż ten podany na opakowaniu.

Dla każdego, kto wdaje się w spór na temat tego, czy srebro jonowe czy niejonowe nanokoloidy są lepsze, polecam jako lekturę blog dr Henryka Różańskiego.  Jak łatwo wywnioskować to metaliczne nanocząsteczki/blaszki srebra są tym prawdziwym srebrem koloidalnym. Tak więc próba wytwarzania go w domu przy pomocy generatora elektrycznego ma więcej wspólnego z wytwarzaniem elektrolitu jak srebra koloidalnego.

 

Co więcej, niezwykle istotna jest informacja o braku skutków ubocznych preparatu, wynikających z jego stosowania. To produkt całkowicie nieinwazyjny, bezwonny, nietoksyczny, oczyszczający i bezpieczny w użyciu nawet u alergików.

Srebro, które jest srebrem koloidalnym zawierającym nanocząsteczki i co ważne, jest niejonowe to na przykład to:

 

 

Ponadto srebro koloidalne można bezpiecznie zastosować weterynaryjnie, ponieważ jego działanie u zwierząt jest identyczne, jak u człowieka.

Jeżeli szukacie dobrej alternatywy dla dostępnych na rynku środków, wybór niejonowego nano-srebra koloidalnego jest jednym z najlepszych.

Pozdrawiam,

Agnieszka W.

Srebro koloidalne do picia i nie tylko.
3.9 (78%) 10 votes

Author: Agnieszka W.

Udostępnij post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *